Újra közös kalandra hívjuk a legkisebbeket: a 2022/2023-as évadban visszavezetjük a három mesejátékra érvényes mesebérleteket.
A rablómese folytatódik, izguld végig Torzonborz újabb gazdetteit (r.: Budaházi Attila). Azt már az első részből tudhatjuk, hogy „…a rablók rendszerint nem olyan buták ám, mint amilyennek látszanak”. A héttőrös gazember kiszabadult, és ismét a városban garázdálkodik. A feladat, hogy a gonosztevőt lépre csalják, újfent Jancsira és Lackóra hárul. Vajon ezúttal is sikerülni fog?
Nyolckor a bárkán (r.: Márkó Eszter)– úgy hangzik, mint ha egy kedves kis baráti találkára vonatkozna. Sajnos, azonban nagy baj van, ha három pingvin csupán két jegyet kap Noé bárkájára – amelyre minden állatfajból csupán kettő juthat fel. A szerző, Ulrich Hub, 2005-ben írta művét a karlsruhei Badeni Állami Színház felkérésére. Az év gyermek- és ifjúsági drámájává választották Németországban és Hollandiában is 2006-ban.
Köztudomású tény, hogy Minden egér szereti a sajtot (r.: Bartha Boróka), illetve fél a macskától, a rágcsálók világában viszont azt is tudják, hogy a szürke egerek ki nem állhatják a fehér egereket, és fordítva. Történetünk egy szürke egércsalád lakhelyéül szolgáló óriási sajtban játszódik, ahová váratlanul beköltözik egy fehér egércsalád. A hirtelen támadt szomszédság nem válik hasznára az ősi viszálynak. Ám, míg a szülők kígyót-békát hordanak egymásra, utódaik, a szürke Soma és a fehér Fruzsi között szerelem szövődik, ami nem ismer bundaszínt. Az egérgyerekek önzetlensége feloldani látszik az örök szürke-fehér ellentétet, hiszen végső soron a sajt szeretetében és a macskától való félelemben a világ egerei között nincs különbség.
Bérlet- és jegyárainkkal, előadásainkkal, rendezvényeinkkel kapcsolatos friss hírekért, információkért kövesd a színház Facebook- vagy Instagram-oldalát, illetve a Csíki Játékszín honlapját.